Cudi ve Kato’da 18 PKK’lı Öldürüldü

Cudi ve Kato Dağları’nda gerçekleştirilen operasyonlarda güvenlik güçleriyle çatışmaya 18Pkk’lı öldürüldü.

Kuzey Irak sınır şeridi üzerinde bulunan ve Pkk’nın üslenme ve geçiş güzergahı olarak kullan

dığı CudiDağı’nda, geçen Cumartesi günü düzenlenen operasyonda 5 Pkk’lının öldürüldüğü açıklandı.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, Cudi Dağı’nın birçok noktasında etkili olan operasyonlarda 5Pkk’lının öldürüldüğü belirtilirken, “Operasyonlar halkın desteği ile birlikte kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

KAMPLARA BOMBA YAĞIYOR

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’nden kalkan F-16 savaş uçakları, Kuzey Irak’ta bulunan terörist kamplarında tespit edilen noktaları bombaladı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır’dan kalkan 8 adet F-16 savaş uçağı, heronlar tarafından tespit edilen ve kışı geçirmek için Türkiye, Kuzey Irak sınırına yakın olan Hakurk,
üren operasyonun ardından ‘şavaşan şahinler’ diye adlandırılan Türk savaş uçakları üslerine sorunsuz iniş yaptı. Ayrıca Hakkari’nin Çukurca ilçesinden de bölgeye yapılan top atışları ile operasyon desteklendi.Zap ve Kandil’e geçmeye çalışan terörist gruba bomba yağdırdı. Yaklaşık 2 saat s

Operasyonda vurulan hedeflerde kaç teröristin etkisiz hale getirildiği henüz açıklanmadı.

HAKKARİ ŞIRNAK ARASINDA DA OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Bu arada asker ve polisten oluşan karma güvenlik güçleri, Hakkari ve Şırnak arasındaki kırsal bölgede gerçekleştirdikleri operasyonlarda Pkk’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.

Hakkari-Şırna


POLİS, ASKER, JANDARMA, ÖZEL KUVVETLER HEPSİ BÖLGEDE
k bölgesi arasında kalan Feraşin Yaylası, Kato Dağı, Karanlık Dağı, Kavaklı ve Yoncalı bölgelerinde Pkk’ya yönelik başlatılan operasyonda Pkk’ya büyük darbe vurulduğu belirtildi.

4 günden bu yana Özel Kuvvetler, komando birlikleri, Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat birliklerinin katıldığı operasyonlarda Pkk’ya ait birçok sığınak tespit edildi.

Hava destekli sürdürülen operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

5 Kasım 2012 12:06